Fabrika

Fabrika

Spoločnosť Wielton S.A. patrí k najvýznamnejším výrobcom nákladných („kamiónových“) návesov a prívesov v Európskej únii. Ročná produkcia výrobného závodu vo Wieluni je takmer 10 000 kusov.

V roku 2009 bola vytvorená nová divízia poľnohospodárskej techniky Wielton–Agro, zameraná na produkciu traktorových návesov a prívesov, prepravníkov balíkov a cisterien.

Výrobný závod Wielton S.A. je na vysokej technologickej a organizačnej úrovni. Skladové hospodárstvo sa riadi automatizovaným počítačovým systémom. Samozrejmosťou sú automaty na delenie materiálu a zváranie. Finálnu povrchovú úpravu lakovaním zabezpečujú striekacie roboty. Vďaka vysokej technologickej úrovni výroby ako aj kvalite použitých materiálov a komponentov Wielton poskytuje na dopravnú techniku záruku 24 mesiacov. Pri výrobe dopravnej techniky sa používajú komponenty osvedčených výrobcov. Nápravy výrobcov ADR a SAF Holland, brzdové systémy Wabco, plechy fínskeho výrobcu Rautaruukki, ťažné zariadenia Scharmüller, či bočnice rakúskeho výrobcu Fuhrmann.

Galéria (Kliknite na nižšie uvedený obrázok pre jeho zväčšenie. Po zväčšení obrázku ho zatvoríte krížikom v pravom hornom rohu)
Naspäť